Poggio Le Coste

Barbera Wijnmakerservaring

2h00
Vanaf 60,00 €

per persoon

Gratis afzegging tot 24 uur voor.
TOP cadeau-idee  Bied deze ervaring aan! Cadeaubon geldig voor 2 jaar

Over de ervaring

2h00

1 - 10 personen

4 proeverijen
Oenologische workshop
Gratis afzegging tot 24 uur voor.
Beschikbaar vanaf: Engels,  Italiaans
Een exclusieve ontmoeting met degenen die de wijn elke dag creëren! Onder begeleiding van de oenoloog van Poggio Le Coste beleeft u een authentieke en boeiende ervaring die u alle geheimen van de Barbera, de iconische druivensoort van Monferrato, zal onthullen. Beginnend met de observatie van de wijngaarden, zullen we ontdekken hoe agronomische keuzes en de zorg voor de wijnstokken de ziel van de wijn beïnvloeden, en leren we het land te lezen door zijn vrucht. In de kelder wordt de ervaring nog intensiever met een directe proeverij van de wijn uit de vaten: een zeldzaam moment om de evolutie van de rijping op hout van dichtbij te begrijpen. De tour eindigt in de proefruimte, waar de wijn zijn volledige rijpheid vertelt door middel van een selectie van Poggio Le Coste-etiketten: Monferrato Chiaretto, Barbera d'Asti, Barbera d'Asti Superiore en Moscato d'Asti. Ter begeleiding een heerlijke Monferrato-snack met typische lokale specialiteiten, voor een gezellige afsluiting die kennis, passie en traditie verenigt.

Wat zit er allemaal in

4 proeverijen
proeverij
Gids
Fles water

Over de gastheer

De geschiedenis van het prestigieuze landgoed Poggio Le Coste, hoeder van een ongeëvenaard cultureel erfgoed, is nauw verbonden met lokale tradities die eeuwenlang zijn doorgegeven.

Toen de Romeinen Piëmont veroverden (1e eeuw v.Chr.), begonnen ze de teelt van gewaardeerde gewassen te intensiveren.

Poggio Le Coste was een landelijk gebied dat eeuwenlang zorgvuldig werd verdedigd door zijn stichters en adellijke families tegen talloze vijanden.

Het landgoed, gelegen in de gemeente Asti, in het gehucht Portacomaro Stazione, aan de poort naar de regio Monferrato, herinnert aan de belangrijke aanwezigheid in de regio's Asti en Monferrato van de Orde van de Tempeliers, die in 1128 werd opgericht door Bernard van Clairvaux om pelgrims te beschermen. Castello del Poggio heeft in de loop der tijd toebehoord aan verschillende adellijke families, waaronder de Buneis (Buneo, 15e-17e eeuw) en de graven Capra van Azzano (17e-18e eeuw). De laatste eigenaar was Carlo Giuseppe, graaf van Azzano en bisschop van Acqui.

Deze laatste schonk zijn bezittingen aan het ziekenhuis van Acqui, dat ze vervolgens verkocht en verdeelde onder verschillende boerenfamilies.

Het huidige landgoed is het resultaat van de rijke ervaring, kennis en liefde voor de wijnbouw van de familie Zonin.

Het werd in 1985 aangekocht en beslaat 120 hectare, waarvan 70 hectare een pittoresk amfitheater van rijen vormt op een gemiddelde hoogte van 250 tot 350 meter.

Extra's aangeboden door Poggio Le Coste

Charcuterie- en kaasplank

Extra schotel met vleeswaren en kazen (portie voor 1 persoon)

Charcuterie- en kaasplank - Winalist
€ 15,00

Per bezoeker


Dingen om te weten

Betaling: Je betaald niets totdat de gastheer je boeking heeft bevestigd.
Annulering: Volledige restitutie van de reservering als de annulering plaatsvindt tot 24 uur vóór het begin van de ervaring.
Proeverij: Geen wijnproeverij voor minderjarige kinderen.

Winalistische zaken Hulp nodig bij het boeken van een seminar, teambuilding of iets anders?

Onze reisagent zal contact met je opnemen om de mogelijkheden persoonlijk met je door te nemen.

Winalistische zaken

Waar bevindt de ervaring zich?

Poggio Le Coste, Località Poggio, 9, 14100 Asti, AT, Italy


Misschien vind je dit ook interessant

Word lid van onze nieuwsbrief!

Blijf op de hoogte met onze maandelijkse reisgidsen en tips voor uw wijn- en sterke drankreizen, samen met speciale aanbiedingen!

Toonaangevend platform voor wijn- en sterke drankliefhebbers, evenals wereldreizigers.

+1950 wijnhuizen en distilleerderijen zorgvuldig uitgekozen wereldwijd.

Eenvoudig boeken zonder kosten en gratis annuleren.